Skip navigation

A Fejér megyei hírlapok és folyóiratok bibliográfiája

A Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár által megjelentetett hiánypótló kiadvány Fülöp Attila körültekintő kutatómunkájának eredményeként született, a Fejér megyei sajtótörténet fontos forrása. Segítségével nyomon követhető a székesfehérvári újságkiadás múltja és a Fejér megyei sajtótörténet. 1965-ben adták ki. A több mint egy évszázadot felölelő műben a Fejér megye területén megjelent hírlapok és folyóiratok adatait találjuk. Ismerteti 241 sajtótermék bibliográfiai adatait: a kiadvány címét, a megjelenés helyét, a nyomdát, az indulás és esetenként a megszűnés adatait, szerkesztőit, ezen felül bővebb tájékoztatást ad az egyes periodikák életéről. A mű az Országos Széchényi Könyvtár Hírlaptárának állománya alapján készült. Kiegészítésként három helyi gyűjtemény, az Állami Levéltár, az István Király Múzeum és a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár állományát dolgozta fel. A jól áttekinthető kiadvány használatát hatféle mutató (időrendi, földrajzi, szak, szerkesztők, kiadók, nyomdák, név) teszi könnyebbé. A földrajzi mutatóban található térkép a periodikák helységek szerinti megoszlását szemlélteti. A kötet végén irodalomjegyzék, valamint francia, német, orosz nyelvű kivonat is olvasható. A külföldi kutatókra gondolva itt ismerteti a bibliográfia célját, módszerét.