„OLVASS VELÜNK, OLVASS TÖBBET!”

A székesfehérvári Vörösmarty Mihály Könyvtár, a veszprémi Eötvös Károly Megyei Könyvtár és a
tatabányai József Attila Megyei Könyvtár közös, regionális pályázaton vesz részt,
melynek célja az olvasás és a könyvtári szolgáltatások népszerűsítése.

A TÁMOP-3.2.4.B-11/1-2012-0003 „Tudásdepó-Expressz – Országos könyvtári szolgáltatások bővítése, fejlesztése az oktatás és képzés támogatásának érdekében” című projektünk közvetett célja, hogy az olvasáskultúra fejlesztésével támogassuk az oktatást. Közvetlen célunk, hogy növeljük a könyvtárba járók számát, ösztönözzük és népszerűsítsük az olvasást. Az olvasáskultúrát fejlesztő projektünknek két fő célcsoportja van: a Közép-Dunántúli Régióban élő gyermek- és ifjúsági korosztály, valamint a leszakadó térségek felnőtt népessége.

A pályázat megvalósítási ideje 2013.01.01.-2014.01.01. közötti időszak. A projekt az Európai Unió támogatásával az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg, így a részvétel ingyenes mindenki számára.

Előzetesen felmérést végeztünk, hogy megtudjuk, mi az oka annak, hogy a felnőttek és gyerekek kevés könyvet olvasnak, és ritkán vagy egyáltalán nem járnak könyvtárba. A felmérés eredményeként megállapítható, hogy a könyvtári szolgáltatások hiányos ismerete lehet az egyik oka a negatív tendenciának. Kevesen tudtak arról, hogy a könyvtárban lehetőség van könyveken kívül hangkazetta, bakelit, CD, DVD, vagy akár kották kölcsönzésére is, könyvek, folyóiratok, számítógépes adatbázisok helyben használatára, valamint 1 óra ingyenes internetezésre. Ezen kívül a könyvtárakban ingyenes rendezvények, könyv- és könyvtárhasználati foglalkozások is vannak.

A gyermek korosztály esetében a példamutatás a fontos, hogy felnőttként rendszeresen olvassanak. Ezért a régióban működő általános iskolák pedagógusaival és könyvtárosaival együttműködve alakítottuk ki számukra a programokat.

A projekt tervezése során a hátrányos helyzetű, fogyatékkal élő gyermekek és felnőtt lakosság képviselőivel is felvettük a kapcsolatot. A gyerekeknek szóló programokkal szeretnénk fejleszteni a problémamegoldó képességüket, ezáltal kreativitásukat, mely visszahat a tanulási teljesítményükre. A felnőttek esetében a legfontosabb cél a számítástechnikai tudás fejlesztése, a könyvtári rendszer megismertetése. A pályázatba a hátrányos helyzetű, roma lakosságot is bevonjuk a roma kultúráról szóló előadásokkal.
A kutatás alapján összegyűjtöttük, hogy melyek lennének azok a témakörök, programok, amelyen szívesen vennének részt az érdeklődők.

Ajánljuk figyelmébe februári programsorozatunkat:

ÖNISMERETI FOGLALKOZÁSOK
Idõpont
1. sorozat
2013.02.06 - 2013.02.20
Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár,
8000 Székesfehérvár,Bartók Béla tér 1.

Saját – benső világunk fejlesztése

Kommunikációs hatékonyság fejlesztése

Hogyan segíti képzeleted fejlődését az olvasás?

Internet és az olvasóvá nevelés
(lehet internet olvasásra nevelni?)

Fejlesztő, megelőző biblioterápia

2. sorozat
2013.02.07 - 2013.02.21
Árpád Szakképző Intézet és Kollégium,
8000 Székesfehérvár, Seregélyesi út 88-90.
3. sorozat
2013.02.26 - 2013.02.20
Vörösmarty Mihály Könyvtár,
8000 Székesfehérvár, Bartók Béla tér 1.

ROMÁK MUNKAERŐPIACI ESÉLYEINEK JAVÍTÁSA
Idõpont
2013.02.02.
Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár, 8000 Székesfehérvár,
Bartók Béla tér 1.
Alapfokú számítógépes oktatás
(Word, levelezés, Internet használata)

Közérdekű információk keresése az Interneten

Álláshirdetések

Önéletrajz írás, felkészítés állásinterjúra

Internetes roma portálok
2013.02.09.
2013.02.16.
2013.02.23.
10:00-14:00

A blogban/hírlevélben folyamatosan bemutatjuk a soron következő régiós rendezvényeket.

BLOG ELÉRÉSE