MAROSI ARNOLD, Málics Mihály 1889-ig (Szilsárkány, 1873. febr. 9. - Székesfehérvár, 1939. jan. 22.) ciszterci rendi tanár, természettudós, régész, múzeumigazgató. 1889-ben belépett a ciszterci rendbe. Az 1890/91-es tanévben a székesfehérvári ciszterci gimnázium magántanulója, az érettségi vizsgát Egerben tette le 1892-ben. 1896-ban hittanári, 1897-ben földrajz-természetrajz szakos középiskolai tanári oklevelet szerzett. Az 1897/98-as tanévben a székesfehérvári főgimnázium tanára.
1909 őszén ismét a székesfehérvári gimnáziumba helyezték. Itt tanított nyugdíjba vonulásáig, 1937-ig. Rendszeresen végzett ásatásokat, az előkerült leleteket a szakfolyóiratokban ismertette. Tanári munkája mellett újjászervezte a Székesfehérvári és Fejér Vármegyei Történelmi s Régészeti Egyletet. A társadalmi háttér és a pénzügyi források előteremtéséhez megalakította a Múzeumegyesületet. Rendezte a régiségtártól átvett gyűjteményt, ásatásokat végzett, s a gyűjteménygyarapítás érdekében gyűjtőutakat tett. A Múzeumegyesületen belül létrehozta a Történeti és Műemléki bizottságot. Kiemelkedő a királyi bazilika feltárásában, a Romkert kialakításában 1936-38 között végzett tevékenysége és tác-gorsiumi ásatása.
Nevéhez fűződik a székesfehérvári honfoglalás-kori és kora Árpád-kori temetők, az előszállási avar temető, a pákozdi bronzkori földvár, valamint Bicske-Galagonyás újkőkori telepének feltárása. Jelentős közművelődési tevékenységet folytatott. Szabadtanítási sorozatot szervezett, előadásokat tartott. Az országos és a helyi lapokban rendszeresen publikált. Számos természettudományi szakkönyve, régészeti, helytörténeti dolgozata jelent meg. Országszerte használt tankönyvei és ismeretterjesztő munkái mellett több mint négyszáz publikációja látott napvilágot. 1931-ben megalapította és élete végéig szerkesztette a Múzeumegyesület sajtóorgánumát, a Székesfehérvári Szemlét. Múzeumi munkáját nyugdíjba vonulása után is folytatta, haláláig múzeumigazgató.